Rozwój projektu zależy od wsparcia finansowego Czytelników.
Dziękujemy za każdą wpłatę.
Przejdź do strony zbiórki!

Opinie czytelników

08.08.2022
≈JanuszJ
Projekt ciekawy, tylko, czy możliwy do zrealizowania? Trzymam kciuki. Jeżeli się powiedzie, to znakomity sposób uświadamiania nieświadomych. Powodzenia.
Odp.

Dzięki za opinie. Projekt zaszedł tak daleko, że jesteśmy zdeterminowani aby go ukończyć. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale ponoć wiara czyni cuda, a my wierzymy – jak to mówi Pan Grzegorz Płaczek – w Polki i Polaków.

15.10.2022
≈Danuta Płońsk
Słyszałam o tym projekcie u pana Zagórskiego na NTV i wrealu24, u pana Szlachtowicza. Pomysł może i dobry ale jakoś nie widziałam żadnego z tych 100 tys. gazety. Jak ją zdobyć? Gdzie są punkty rozdawania?
Odp.
Nie, to nie jest ten projekt! Proszę zapoznać się z PROSPEKTEM WYDAWNICZYM na naszej stronie, klikając w „pobierz” To są pliki pdf całego wydania lub pojedynczych artykułów, przeznaczone do samodzielnego druku czasopisma, w takiej formie, jak wersja drukowana. Inny format, inna szata graficzna. Tamten projekt to prawdopodobnie próba reaktywacji czasopisma „BEZ CENZURY”, które próbował stworzyć Pan Grzegorz Braun z Konfederacją. My idziemy inną ścieżką. Jest to inicjatywa całkowicie oddolna, nie związana w tej chwili z żadną organizacją polityczną, czy społecznościową. Tamten projekt, o ile dobrze zrozumiałem, opiera się głównie na sprawach medycznych i zdrowotnych. My mamy znacznie szerszą perspektywę w zakresie poruszanej tematyki, a przede wszystkich chcemy uświadamiać osoby wykluczone z dostępu do prawdziwej informacji o świecie, zarówno w aspekcie historycznym, jak również przekazując aktualne wieści, pomijane przez media głównego nurtu. O sposobie naszej dystrybucji będziemy informowali na bieżąco na stronach naszego serwisu. Uwzględniamy możliwość prenumeraty wysyłkowej. Jednak są to dodatkowe koszty, na które najprawdopodobniej nie będzie nas stać. Wszystko zależy od tego, jak mocno nasi Czytelnicy wesprą projekt.
6.12.2022
≈gp
I co kolejni wyłudzacze pieniędzy na własny biznes jak wrealu24?
Odp.
Treść wiadomości mailowej i uwagi całkiem ciekawe, ale komentarz do prezentacji w OPINIACH trochę dziwny. Tak w porównaniu do innych pozostałych uwag w mailu. Zgodnie z naszą zasadą, nie cenzurujemy opinii. Dobrze, odpowiem. Przede wszystkim nie ma mowy o jakimkolwiek wyłudzaniu. Wydawcą czasopisma będzie Stowarzyszenie, które w ten sposób będzie dotowane przez własną działalność gospodarczą. Nie bazujemy jedynie na dobrowolnych wpłatach. Sami chcemy tworzyć nasz fundusz wsparcia potrzebujących. Osobiście uważam, że taka działalność charytatywna jest poniekąd uwłaczająca Polkom i Polakom. Działalność stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji w obszarze zbiórek pieniężnych to wstyd dla rządzących się Polską! Weźmy na przykład Orkiestrę Świętej Pomocy. Czy to jest wyłudzanie pieniędzy? Ja bym tak nie nazywał działalności Pana Owsiaka. Choć nie do końca. Jego działalność nosi bowiem znamiona wyłudzania pieniędzy nie przez niego, a przez rządzących się w Polsce. Pan Owsiak tak po prostu załatwia za nich sprawy. Dlaczego? Prosta odpowiedź. Dokonuje zakupów sprzętu medycznego, który to zakup leży po stronie rządu i to nie tylko tego, z obecnej opcji politycznej. Wyłudzaniem jest podnoszenie składek i podatków, aby było dla nich na „ośmiorniczki”. To jest właśnie wyłudzanie, bo pieniądze pobierane od obywateli wydawane są na cele, na wybór których nie mają oni wpływu. Dano nam jedynie możliwość wpłaty 1% na wybrany cel lub decydowaniu o wyborze inicjatyw społecznych, realizowanych w ramach programów samorządowych. . A skąd wzięły się miliardy złotych na pomoc uchodźcom z Ukrainy? Czy wcześniej z tego źródła nie można było pobrać środków na cele wskazane przez Pana Owsiaka? Nie wiedzieli, że są braki? Czy teraz nie można pobrać z tego samego miejsca pieniędzy na remonty mieszkań komunalnych, skoro ludzie latami czekają przydział lokalu? Może pan Owsiak zacznie zbierać na taki cel? Czy rządzący się Polską nie mieli wcześniej dostępu do nich? Nie, nie jestem przeciwnikiem Pana Owsiaka. Niech o tym świadczy certyfikat otrzymany z jego fundacji. Wspomagałem tą inicjatywę w możliwy dla mnie sposób. Oto dowód.
Teraz odmienny przykład. Wolnościowa telewizja wrealu24. Oni też wyłudzają pieniądze? Nie. To inicjatywa dziennikarzy, którzy pozbawieni zostali możliwości zdobywania środków na swoją działalność prospołeczną, wykluczeni zostali z dotacji rządowych, bo nie podporządkowali się Systemowi. Czym jest System? To układ polityczno-korporacyjno-finansowy, który dąży do dominacji w każdym z krajów osobno, a de facto nad całym światem. To ten System rządzi pieniędzmi z naszych podatków. System nie dopuści do finansowania inicjatyw obnażających jego niecne cele. Pozostaje jedyna droga do szerzenia prawdy. Finansowanie społeczne przez zbiórki to taki „społeczny podatek kierunkowy”, podobny do 1% z podatku dochodowego przeznaczanego na wybrany cel. Pamiętajcie o tym składając zeznania podatkowe. System dostaje 99% do własnej dyspozycji, nie zawsze stojącej w zgodzie z potrzebami społecznymi. Wy wybierzcie konkretny cel i zapiszcie przynajmniej ten 1% na swój wybrany cel. Apeluję – nie oddawajcie rocznego zeznania podatkowego bez przekazania tego 1% na społecznie użyteczny cal! Inaczej pieniądze te przepadną. My również, oprócz własnej działalności gospodarczej, będziemy w ten sposób zbierali fundusze na naszą działalność. Będzie to widoczny wskaźnik zapotrzebowania na taką formę wsparcia społecznego.
28.12.2022
≈krystian
Bez stworzenia własnej społeczności chyba będzie ciężko. Dlaczego nie ma Was w mediach społecznościowych? Powodzenia w nadchodzącym roku.
Odp.
Już wkrótce ruszymy z promocją. Projekt serwisu dobiega końca w zakresie proponowanych funkcjonalności. Nie chcemy „spalić” debiutu przy niekompletnej stronie. Adresy lada chwila.
11.01.2023
≈aniasieradz
Bardzo fajny pomysł z książkami i telewizją internetową. Trochę tylko biednie 🙁
Odp.
Na tę chwilę prezentujemy tylko przyjaźnie nastawione do naszej inicjatywy podmioty. Właśnie ruszamy z zaproszeniami do programu partnerskiego. Zasady dobrego wychowania nakazują nam zapytać właścicieli, czy chcą takiej formy promocji. Ponieważ nie będziemy pobierali za to opłat, liczymy na szeroki odzew.