Rozwój projektu zależy od wsparcia finansowego Czytelników.
Dziękujemy za każdą wpłatę.
Przejdź do strony zbiórki!

Historia kartelu farmaceutycznego Dr Rath

– wykład z lipca 2013 roku

Jednym z pomijanych w głównych mediach tematów jest historia powstania kartelu chemiczno-farmaceutycznego. Znajomość tego tematu jest o tyle istotna, że ma wielki wpływ na nasze obecne życie – przemysł chemiczny, spożywczy (GMO), nawozy sztuczne, środki ochrony roślin, farmakologia. Jak więc on powstał? Jak to możliwe, że dopiero teraz poznajemy prawdę, skoro początki tego sięgają lat po pierwszej wojnie światowej, a może i znacznie wcześniej?
Połowa XIX wieku. William Rockefeller eksploatuje ogromne ilości ropy naftowej. Widząc problemy z leczeniem raka wprowadza w życie swoje motto: „Leczę wszystkie przypadki raki oprócz tych zaawansowanych”. Rozpoczyna sprzedaż buteleczek w cenie 25 dolarów za sztukę. Dzisiaj to jakieś 3000zł. Jak wiadomo była to ściema, ale otworzyła ona rynek zbytu. Starsi pewnie pamiętają, że jeszcze w latach 60-ych apteki sprzedawały naftę oczyszczoną na potrzeby medyczne.
Schedę przejmuje John D. Rockefeller tworząc Standard Oil – naftową firmę o światowym zasięgu.
W 1884 roku rodzina Astorów funduje dla Nowego Yorku szpital „Memorial Hospital”.

Widząc potencjał leków chemicznych, rodzina Rockefellerów przejmuje w nim wpływy. Zaczynają być stosowane terapie oparte – uwaga – o ich własne badania. Czy to czegoś nie przypomina?
W tym celu, w 1901 roku tworzy własną jednostkę badawczą – Instytut Badań Medycznych Rockefellera. Celem Instytutu było ukierunkowanie uczelni medycznych na leki syntetyczne. Finansują również niezależny Związek Zawodowy Lekarzy. Otwiera im to furtkę do przejęcia kontroli nad całym sektorem medycznym. W efekcie ich działań, na mocy Raportu Flexnera z 1910 roku, w USA rozpoczyna się likwidacja szkół medycznych, które nie propagują leków syntetycznych, zmniejsza się liczba miejsc na uczelniach medycznych (czy to czegoś nie przypomina?), a lekarze, którzy nie chcą się podporządkować nowym rygorom, tracą prawo wykonywania zawodu. No teraz to już chyba wiecie, jak to ma się do polskiej współczesności. Lekarze nie promujący p(l)andemii i szczepień są usuwani z rynku pracy przez Komisję Lekarską.
W tym samym czasie, przy udziale General Motor, widzącego na horyzoncie kokosy biznesowe, powstaje Memorial Sloan-Kettering Hospital. Szefem zostaje C.P. Rhoads – oficer armii USA, ekspert od broni chemicznej i radioterapii, członek Fundacji Rockefellera. Wkrótce patronem szpitala zostaje dr James Douglas – właściciel kopalni radu. Staje się tak przez wręczenie 100 000 dolarów łapówki. Rockefeller leczył ropą, a on rozpoczął terapie radowe. Rad na wszystko i do wszystkiego – reumatyzm, zaburzenia snu, stomatologia, antykoncepcja, uzdatnianie wody, kosmetyki, a nawet chleb i ciasta.
Możecie powiedzieć – ale ci ludzie byli wtedy głupi! A czy w tej chwili są mądrzejsi słuchając opinii wyrażanych przez uczonych i medyków opłacanych przez kartele farmaceutyczne?
Co dzieje się w tym czasie na kontynencie europejskim? Wiodącą rolę odgrywa tu niemiecka firma I.G. Farben.

Pod hasłem I.G. Farben znalazłem w internecie zdjęcie. W pierwszej chwili myślałem, że to fabryka w Niemczech.
Nie, to oświęcimskie Dwory i zakłady I.G. Auswitz.

 

Przyjrzyjmy się więc wykładowi niemieckiego doktora, Matthiasa Ratha. Kim on jest jest? To Niemiec,  założyciel fundacji zdrowia zajmującej się medycyną komórkową. Wsławił się tym, ze po wieloletnich staraniach dotarł do oryginałów dokumentów procesowych lekarzy w Norymberdze. 

Z wykładu: „Przez 60 lat wmawiano ludziom, również w Austrii, że Norymberga, Trybunał Wojenny – winni zostali powieszeni, Göring  odebrał sobie życie, pozostałym wymierzono sprawiedliwą karę. Mało kto wie, również młodzi ludzie, że odbyło się w sumie 13 procesów i że postępowanie numer 6 było trwającym rok procesem przeciwko I.G. Farben, czyli BASF, Bayer, Hoechst i ich finansowym uwikłaniom w celu przejęcia władzy przez tę grupę gangsterów nazistów!”

Na stronie jego fundacji:

http://www.profit-over-life.org/international/polski/main.html

znajdziecie wszelkie dokumenty, o których mówi w swoim wykładzie. W naszym opracowaniu znajdziecie jedynie skrót jego wypowiedzi, a całość wykładu, z tłumaczeniem na język polski pod adresem:

https//:www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ

 

O czym w dalszej części mówi dr Rath?
W 1925 roku do chodzi do połączenia niemieckich firm – Bayer, BASF I Hoechst. Powstaje kartel farmaceutyczno-chemiczny o kapitale 11 miliardów marek, zatrudniający 80 000 pracowników. Był to największy koncern farmaceutyczny i chemiczny na świecie. Jedyny konkurent, ale bardziej w interesach naftowych, znajdował się za Atlantykiem – grupa Rockefellerów: Standard Oil, Esso, Exxson. W 1926 roku miał już pełną kontrolę nad całym niemieckim biznesem.

Lata 1929/30 to decydujący okres światowej historii tej branży. Dochodzi do podziału wpływów amerykańskich i niemieckich. Standard Oil dostał światowe interesy naftowe i chemiczne w Stanach Zjednoczonych, a I.G. Farben światowe interesy chemiczne, farmaceutyczne oraz naftowe w Niemczech i Europie Centralnej. Jak to określił dr Rath: „Podzielono świat, podobnie jak grupy gangsterskie na Bronksie i Manhattanie dzielą miasto, tak oni zrobili to z kulą ziemską. Państwo się śmieją? Ale to było dokładnie tak!”
I.G. Farben w ogóle nie myślała o tym, aby przestrzegać tych ustaleń. Inwestowali celowo w awans partii NSDAP. Stali się największym sponsorem przejęcia władzy przez tę partię! Pierwszym etapem podboju prowadzonego przez interes chemiczno-farmaceutyczno-naftowy był rynek europejski. Drugim etapem było przejęcie kolonii Wielkiej Brytanii, a trzecim etapem, wraz z przejęciem kontynentu amerykańskiego, było przejęcie całego świata! Dokumenty Norymberskiego Trybunału Wojennego wskazują, że druga wojna światowa została przygotowana nie w Berlinie, lecz w centrali koncernu I.G. Farben we Frankfurcie!
Podstawą diabelskiego planu było przejście z demokracji do dyktatury. Tak się stało!
27 lutego 1933 roku podpalono Reichstag – parlament w Berlinie. Przekaz medialny uznał za sprawców tego czynu – związki zawodowe i socjaldemokratów. Zdelegalizowano ich od razu następnego dnia i zniesiono im prawa obywatelskie. Czy to czegoś nie przypomina? To podpowiem. Covidowe rozporządzenia – niezgodne z polskim prawem i z polską Konstytucją! To doskonała metoda na wprowadzenie dyktatury. Nowe zasady rządzących się Polską: pomijamy Konstytucję, pomijamy ustawy, pomijamy opinię społeczną (konsultacje, referendum), rządzimy dekretami, niezależnie, czy to się komuś podoba, czy nie, wydajemy pieniądze publiczne bez przetargów, a społeczeństwo ma się temu podporządkować! Dodajmy do tego jeszcze 3 projekty ustaw (na szczęście „jeszcze” nie weszły w życie) o braku odpowiedzialności karnej, za czyny niedozwolone i „jesteśmy w domu”. To nie żart! Tak nami teraz rządzą w Polsce! Nie zauważyliście tego?
O tym też napiszemy, jeżeli nasi Czytelnicy uznają, że zasługujemy na społeczne wsparcie. Z góry dziękujemy, bo chcielibyśmy propagować wiedzę, tak niepopularną w głównych mediach i szkołach.
Dlaczego dr Rath wyraził taką opinię?
Na poparcie tej tezy przedstawił dokument udostępniony po 10 latach jego starań. O czym ten dokument mówi?
Reichstag podpalono 27 lutego 1933 roku. Tą samą datą sygnowane jest odnalezione pismo z I.G. Farben do banku nazistów, o treści: „Jutro rano dokonujemy przelewu w wysokości 400 000 marek na Państwa konto”.
Komentarz dra Rath’a: „To podpalenie było zleceniem w interesie likwidacji demokracji i budowy dyktatury, która umożliwiła wojnę!”
W październiku 1933 roku , mniej niż pół roku później, następuje publiczne spotkanie. Uczczono udany zamach stanu. I.G. Farben-Naziści spotyka się z nazistami w Monachium.

W lewym dolnym rogu dr Rath, w tle wykładu zdjęcie ze spotkania w Monachium - Adolf Hitler podaje rękę dyrektorowi I.G. Farben, Hermann'owi Schmitz'owi.

Trzy tygodnie po zleceniu podpalenia Reichstagu, pojawiają się ustawy o uprawnieniach z dnia 24 marca 1933 roku. Ustawy pisane są zgodne z interesem I.G. Farben.  Utworzono biuro polityczne w Berlinie. Silnie z nim powiązane. I.G. Farben chciało być blisko rządu. Przewodniczący zarządu I.G. Farben, Carl Krauch, został szefem biura planowania tzw. planu 4-letniego Göringa na lata 1936-1940. Ten okres to planowanie i szykowanie się do wojny.

Już w roku 1938, po przyłączeniu Austrii do nazistowskiej rzeszy inwestycja I.G. Farben w przejęcie władzy przez nazistów zaczyna się zwracać. I.G. Farben przejmuje zakłady Skoda w Wetzler – wbrew wszelkim oporom – w zasadzie za darmo. 

1 września 1939 roku rozpoczyna się ekspansja I.G. Farben na Europę.

Teraz obóz Auschwitz-Birkenau. Dla nas po prostu Oświęcim. Czy wiedzieliście o tym, że 7km od obozów powstał największy zakład przemysłowy tamtych czasów?

Auschwitz I- obóz dla więźniów obsługujących potrzeby koszar wojskowych; Auschwitz II – główny obóz zagłady; Auschwitz III – podobóz, którego więźniowie byli poddawani eksperymentom medycznym. Największy teren oznaczony na szaro, to zakłady chemiczne I.G. Farben. Plan z wykładu dra Rath'a.

Na stronie:

http://www.auschwitz.org/historia/auschwitz-iii/ig-farben/

znajdujemy więcej faktów, jak to przebiegało. Wczesną wiosną 1941 roku dochodzi do wywłaszczenia polskich właścicieli gruntów bez należnego im odszkodowania. Tereny zrównano. Części ludności Oświęcimia skonfiskowano mieszkania, wywieziono mieszkańców, a lokale przeznaczono pod zakwaterowanie pracowników z Niemiec. Wszystko, podobnie jak z zakładami Skody – praktycznie za darmo. Przy budowie wykorzystano więźniów obozu koncentracyjnego. Według umowy z I.G.
Farben, władze obozu otrzymywały 3-4 marki za dniówkę pracownika.
Na zdjęciu polscy pracownicy oczekujący na zupę.

Dyrektor I.G. Farben, Otto Ambros, tak posumował w swoim liście do kolegi ustalenia poczynione z nazistami: „Nasza nowa przyjaźń z SS jest bardzo owocna”.

W późniejszym czasie więźniowie zaczęli być wykorzystywani w eksperymentach medycznych. O tym każdy wie. Ogólnie działania te przypisane są nazistom. Udział koncernu jest dyskredytowany. Dr Rath przytacza jednak dokumenty, które jednoznacznie potwierdzają, że doświadczeń tych dokonywali pracownicy I.G. Farben!

Z wykładu: „A oto również dokumenty z Norymbergi: Bayer, Hoechst – dokument dostawy dla SS Obersturmfhrera dra Vettera, lekarza obozu koncentracyjnego Gaussen: „Dostarczamy preparat 3582.” Lekarz SS. Tutaj pismo z działu kadr I.G. Farbendo ich pracownika dra Vettera. Bayer: „Jesteśmy jeszcze Panu winni 375 marek z tytułu dodatku urlopowego za zeszły rok.”

To ten sam koncern, od którego teraz kupujecie bayerowską aspirynę, mordował ludzi w Oświęcimiu!

„Na rampie w Auschwitz liczba osób, które można było wykorzystać w tak straszliwych eksperymentach była praktycznie nieograniczona. Lekarze wybierali. Nawet dzieci służyły firmie Bayer I.G. Farben do eksperymentalnych testów. Nie istniało ubezpieczenie na szkody spowodowane przez preparaty Bayera.” 

A co z odszkodowaniami dla rodzin osób zmarłych obecnie, po przyjęciu eksperymentalnego preparatu nazywanego szczepionką? – dop. red. I dalej:  

„Ofiary testów farmakologicznych usunięto w komorach gazowych obozu. I.G. Farben jeszcze na tym zarabiała, bo stosowany w komorach Cyklon B pochodził od córki I.G. Farben – Deutsche Gesellschaft für Schädlingsbekämpfungsmittel (Niemieckie Towarzystwo Pestycydów).”

Naczelny oskarżyciel postępowania nr 6 Norymberskiego Trybunału Wojennego powiedział: „Bez I.G. Farben druga wojna światowa nie byłaby możliwa”. Współpraca koncern-naziści opierała się na jeszcze innym fundamencie. I.G. Farben była w posiadaniu patentu na syntezę amoniaku z azotu znajdującego się w powietrzu, a stąd już tylko krok do możliwości nieograniczonej produkcji materiałów wybuchowych. I.G. Farben zapewniał je niemieckiej armii w 100%! Współpraca odbywała się również z koncernami amerykańskimi. Standard Oil produkował tetraetyloołów, podstawowy składnik paliwa lotniczego. Bez niego niemieckie samoloty nie mogłyby wzbijać się w powietrze. Dostawy paliwa trwały aż do 1944 roku. Żołnierze amerykańscy, lądujący w Normandii walczyli z armią niemiecką wyposażoną w pojazdy z fabryki Forda.

Plany podboju świata przez koncerny chemiczno-farmaceutyczne musiały zostać odłożone. Opór ludności na terenach okupowanych był tak wyraźny, że musieli przeorganizować swoje działania, w tym zakończyć II wojnę światową.  

W 1947 roku rozpoczęto postępowanie numer 6 przeciwko menadżerom I.G. Farben, z powodu popełnionych zbrodni wojennych. Przekazano nam wersję, jakoby winni zostali skazani i ukarani. Z wykładu: „Nie powiedziano nam, że akcje Bayera, Hoechst i BASF koncernu I.G. Farben przeszły do konkurencji w krajach zwycięskich, mianowicie do grupy Rockefellerów w Stanach Zjednoczonych i grupy Rothschildów w Wielkiej Brytanii i Francji. I o tym, co zrobili tamci panowie też nam nie powiedziano. Mieli bowiem interes w tym, aby skazani w procesie w Norymberdze menadżerowie z I.G. Farben mogli jak najszybciej wyjść i zacząć pracować dla nich.”

Przyjrzyjmy się losom kilku z oskarżonych.

Carl Wurster, były dyrektor firmy produkującej cyklon B, po wojnie przez 13 lat był przewodniczącym zarządu koncernu BASF.

Fritz ter Meer – skazany w Norymberdze za ludobójstwo, wykorzystanie robotników przymusowych i inne zbrodnie przeciwko prawom człowieka, skazany prawomocnie na karę więzienia – niecałe 10 lat później znów siedział na fotelu przewodniczącego rady nadzorczej Bayera. To jeszcze nic. Jest autorem dokumentu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), komórki podległej ONZ, o tytule „Codex Alimentarius”, w przekładzie na język polski – „Kodeks Żywieniowy”. Jest to podstawa międzynarodowej umowy sygnowanej przez Światową Organizację Handlu (też komórka ONZ), która dotyczy regulacji prawnych gospodarką żywnościową na świecie i podstawę rozstrzygnięć w sprawach sporów międzynarodowych. . Podpisało ja 147 państw, w tym Polska. W rzeczywistości  wprowadzenie Kodeksu jest postawieniem interesów gospodarczych zwłaszcza firm farmaceutycznych i chemicznych, we wszystkich dziedzinach dotyczących zdrowia ludzkiego. Ten temat zasługuje na szersze rozwinięcie. Na tę chwilę, dla posiadających dostęp do internetu polecam:

https://www.joga-joga.pl/pl149/teksty925/Codex_Alimentariussprawdz_czym_jest_i_dlaczego

Heinrich Mückter – zastępca kierownika Instytutu Tyfusu i Badań nad Wirusami w Dowództwie Armii w Krakowie ( Kraków był stolicą administracyjną Auschwitz), niemiecka firma farmaceutyczna Grünenthal zaoferowała mu schronienie. Wynalazcą Conterganu – leku uspokajającego i nasennego. Sprzedawany w latach 1957-1961. Zażywany głównie przez kobiety, powodował deformację kończyn u noworodków. Z 5000 urodzonych w RFN  dzieci ok. 40% zmarło podczas porodu lub niewiele później. Firma wpłaciła w 1971 roku 100 000 000 marek na fundację pomocy ofiarom, a w 2009 roku „dorzuciła” 50 000 000 euro. Firma nigdy nie przeprosiła ofiar. Zbrodnie przeciwko ludzkości wciąż trwają po wojnie.  

Hans Globke, numer 101 na alianckiej liście zbrodniarzy wojennych, współautor Norymberskich Ustaw Rasowych, które w 1935 roku określiły  podstawy zachowań antysemickich i promowały nazizm. Prawnik. W podbijanych krajach zmieniał ustawy tak, aby dostosować je do interesów I.G. Farben i nazistów. Zeznawał w charakterze świadka koronnego, przez co uniknął kary. W 1953 roku został powołany przez  Konrada Adenauera na stanowisko szefa Urzędu Kanclerza. Miał wpływ na wszystko, co działo się zarówno w samym RFN, jak również w polityce międzynarodowej. Jego wspólnikiem był  Stuckart, członek konferencji w Wannsee, podczas której wydano wyrok śmierci na europejskich żydów.

Teraz już inna osoba, nie skazana w procesie, ale znacząca dla dalszej części wykładu postać – prof. dr W. Hallstein. Wojnę zakończył w amerykańskim obozie jenieckim. Podczas wojny szef Wydziału Prawa w Rostocku, w referacie na temat jedności prawnej „Wielkich Niemiec”: „Tak została, aby wymienić w tym miejscu tylko najważniejsze procesy, wprowadzona ustawa o ochronie niemieckiej krwi i niemieckiego honoru, na okupowanych obszarach”. W 1957 roku podpisuje wraz z kanclerzem Adenauerem Traktaty Rzymskie – podstawy tego, co nazywamy dzisiaj Unią Europejską. Mało tego. Zostaje pierwszym komisarzem unijnym. Dlaczego go wymieniam? Był zaangażowany w tworzenie Stanów Zjednoczonych Europy wspólnie z niejakim Wursterem, szefem córki I.G. Farben – firmy Hoechst.

Oto, co  mówi dr Rath: „A tutaj (…) pan Wurster znalazł wkrótce młodego, szybko awansującego współpracownika BASF, który nazywał się Helmut Kohl. 20 lat później to on został kanclerzem Niemiec. „Magiczna ręka” przeprowadziła go z szeregu pracowników BASF, członka I.G. Farben, na Urząd Kanclerza. Kohl chciał, aby jego następcą został pan Wolfgang Schäuble. Partia tego nie chciała, więc następczynią została „jego dziewczynka”. Zawsze nazywał Angelę Merkel „swoją dziewczynką”. Teraz oni oboje robią politykę w Niemczech. Schäuble jako przewodniczący Bundestagu, Merkel jako kanclerz.”

Zaraz, zaraz doktorze Rath. Chce pan powiedzieć, że teraz (wykład pochodzi z 2013 roku!) Niemcami rządzą pracownicy byłego I.G. Farben? Mam rozumieć, że wiodąca rola Niemiec w Unii Europejskiej jest wynikiem tego, że tak naprawdę rządzą nią następcy nazistów z I.G. Farben?

Przeczytajmy więc co mówi o UE dr Rath w końcówce wykładu. Kilka cytatów:

„To oni ponieśli klęskę na tej swojej wojnie, te grupy interesów, i jakieś 10 lat później ponownie siedzą w najważniejszych miejscach, w oczekiwaniu następnego  podboju, tym razem środkami politycznymi, gospodarczymi i  ekonomicznymi.”

„ Już nie można tego robić w kraju, który ma za sobą taką historię, dlatego buduje się go w innym , niewinnym kraju. Grupy interesów dalej są te same. Należy stwierdzić, że naziści i ludzie z I. G. Farben instalują „Komisję Europejską” jako „Biuro polityczne kartelu farmaceutycznego I. G. Farben w powojennej Europie. Kartel chemiczno-farmaceutyczno-naftowy mianuje Komisje Europejską jako polityczną władzę wykonawczą. Komisja Europejska decyduje o ustawach, dyrektywach, zarządzeniach dotyczących 400 mln ludzi w Europie! Nie Wy, nie Wasz parlament, tylko Komisja Europejska, której Wy nigdy nie wybraliście i której nie można wybierać, ponieważ model „Europa” nie został zaplanowany jako demokracja! ONI decydują o składzie Komisji Europejskiej, a Wy oddzieleni jesteście grubym murem.”

„Ale czego Państwo nie wiedzą: Parlament Europejski w ogóle nie ma na to wpływu! (…) to jest tylko dla Państwa, żebyście myśleli, ze jest demokracja.”

„Jeśli polityczna władza wykonawcza, w tym przypadku Komisja Europejska, nie jest już kontrolowana przez naród, to demokracja zmienia się w  dyktaturę!”

„Musimy zrozumieć, że patenty są kluczem ekonomicznej kontroli nad Europą. Obszar farmacji i zdrowia jest tylko tego częścią. W ostatnich latach ten obszar powiększył się – patenty genowe. Patenty genowe oznaczają zawładniecie całymi narządami naszego ciała, całym ciałem, przez koncerny.”

„Patenty są kluczem nie tylko do ekonomicznej, ale również i politycznej kontroli Europy. Kolejny multimiliardowy rynek z patentami kartelu farmaceutyczno-chemiczno-naftowego – genetycznie modyfikowana żywność.”

„Teraz zmieniają w roślinach gen DNA, który uniemożliwia wzrost rośliny po ponownym wysianiu. To tzw, gen terminatora. Pomyślmy o następnym kroku. Ludzkość będzie uzależniona od tych, którzy posiadają takie patenty, którzy kontrolują zasiew. Materiał siewny będzie dostępny tylko od nich. Jednym pociągnięciem będą mogli wywołać klęskę głodu, jeżeli Wy nie zastosujecie się do ich wyboru, ich nakazów w formie rozporządzeń unijnych.”

„Kartel farmaceutyczny obawia się o swoją przyszłość z powodu ujawnienia interesów inwestycji farmaceutycznych, jako zorganizowanego oszustwa, z powodu odkryć w medycynie komórkowej jako alternatywie dla wielu osób. I w końcu z powodu ujawnienia kryminalnych kulis kartelu farmaceutycznego.”

Przypominam. Wykład pochodzi z 2013 roku. Jeszcze isnieje w sieci internetowej. Analizujcie, wyciągajcie wnioski, kontrolujcie ich obecne działania. Sprawdzajcie wypowiedzi pseudo ekspertów prasowo-telewizyjnych. Ich media nie istniałyby już dawno, gdyby nie reklamy farmaceutyczne. Znajdą Wam nawet nowe choroby –  patrz: „zespół drgających nóg”, zmienią definicję i wprowadzą stan ogólnoświatowej pandemii – abyś tylko kupił ich produkt. Tak działa przekaz informacyjny. Niech telewizja sobie działa, ale niech nie zastępuje samodzielnego myślenia!

 

Kliknij w przycisk poniżej aby przeczytać o naszej polityce prywatności.