Rozwój projektu zależy od wsparcia finansowego Czytelników.
Dziękujemy za każdą wpłatę.
Przejdź do strony zbiórki!

Tak główne media informują społeczeństwo

źródło: https://banbye.com/watch/v_hEowqQ_wiaei

W dniu 17 marca 2022 roku Koło Poselskie Konfederacja zaprosiło dziennikarzy na konferencję prasową na terenie Sejmu. Żadne z głównych mediów nie wysłało swojej ekipy. Należy zaznaczyć, że na wcześniejszych konferencjach tego Klubu ekipy telewizyjne pojawiały się. I cóż z tego? Nic. Czy ktoś widział kiedyś przekaz z konferencji Konfederacji w głównych mediach? No właśnie!
Czegoż to miała ona dotyczyć, że z założenia została zbojkotowana? No to sprawdźmy.

Michał Urbaniak, Tomasz Grabarczyk, Grzegorz Braun

 
Jako pierwszy zabrał głos Tomasz Grabarczyk, który wyraził głośne TAK dla pomocy uciekającym przed wojną i śmiercią. Zaapelował jednak, aby robione to było z rozsądkiem. Stwierdził, że Polacy zdają ten egzamin jako społeczeństwo. Inaczej jest z rządem i samorządami. Tak bardzo zajmują się tematem pomocy, że nie patrzą na złe skutki, wynikające z takiego zachowania, które mogą przytrafić się Polsce. Rząd zamierza przekazywać szereg programów socjalnych – 500+, 300+, rodzinny kapitał opiekuńczy. Za to będzie musiał zapłacić podatnik polski. To droga do gospodarczej przepaści. Podobnie działają samorządy.  Nie ma żadnej pewności, że te pieniądze popłyną z Brukseli, z Niemiec, czy z jakiegokolwiek innego państwa. Przeżeramy non stop te pieniądze, które wypracowują Polacy i teraz rząd zamierza to bardziej przyspieszyć. Kolejny fragment wystąpienia to zwrócenie uwagi na fakt prześcigania się rządu (w domyśle PIS) z samorządami (w domyśle PO) w zakresie udzielanej pomocy. Widząc poparcie społeczne dla uchodźców, próbują podnieść pozycję w rankingach poparcia politycznego, nie patrząc na możliwe, negatywne skutki takiego działania. Jednocześnie pozostają  ludźmi ślepymi na większość problemów społecznych. Zakończył słowami: „ Podawajmy rękę bliźnim, ale pamiętajmy, że nie możemy sobie sami tej ręki uciąć, bo wtedy ani bliźnim, ani sobie nie pomożemy”.
Jako kolejny zabrał głos Michał Urbaniak. W swoim wystąpieniu odniósł się do zasady „Ordo Caritatis”. Jest to zasada ustalająca porządek miłosierdzia, umiłowania – najpierw są najbliżsi, rodzina, później naród, później inni. Najpierw trzeba wspomagać tych, do których nam najbliżej, tych, którym pomagać nam łatwiej. W ramach tej zasady należy również pomagać obywatelom Ukrainy, którzy są dzisiaj dotknięci wojną. To wszystko wiemy i my to wszystko rozumiemy. Przestrzegał jednocześnie aby nie wpadać w stan jakiejś euforii, samozachwytu, jak to Polacy są wspaniałym narodem. Poruszył kwestię dotycząca problemów społecznych, które będą narastać, jeżeli rządzący nie będą pamiętali w swoich działaniach o społeczeństwie polskim. Nawiązał do szykowanej ustawy o cudzoziemcach, która pozwoli im na korzystanie wielu ulg i darmowej pomocy socjalnej, czego Polacy nie otrzymają. Zwrócił uwagę, ze może to być impuls do przyjazdu do Polski ludności również innych krajów. Jako przykład działań mogących wywołać frustrację wskazał sprawę darmowych przejazdów komunikacja miejską w łodzi, dla obywateli Ukrainy, przy jednoczesnej podwyżce cen biletów dla Polaków.
 
Sprawdziliśmy:

„Rada Miasta zatwierdziła podwyżkę cen biletów MPK Łódź.
Ceny poszczególnych biletów wzrosną średnio o 32%. Bilet normalny 20-minutowy zdrożeje z 3 do 4 zł, a 40-minutowy – z 3,80 zł do 5 zł. 30-dniowy normalny bilet imienny na wszystkie linie, zamiast 116 zł, będzie kosztował 152 zł. Podwyżek nie unikną także beneficjenci miejskiego programu lojalnościowego „Karta Łodzianina”, choć nadal będą płacić za bilety okresowe mniej, niż pozostali (np. za bilet 30-dniowy – 126 zł)”

Wezwał rząd do upominania się pomocy od innych krajów o dofinansowanie udzielanej pomocy. Porównał naszą sytuacje do Turcji, która uzyskała wsparcie w wysokości 6 miliardów euro! Polska finansuje to sama z podatków jej mieszkańców.

Kolejnym z występujących był Grzegorz Braun, wykluczony nota bene w dniu 23 marca 2022 roku z udziału w pracach Komisji Obrony Narodowej.
No to spójrzmy, jakimi poglądami kieruje się ten polityk. Cytuję: „Jeśli jedni są uprzywilejowani, to drudzy są dyskryminowani. Konfederacja sprzeciwia się dyskryminacji. Konfederacja opowiada się za utrzymaniem cywilizowanej zasady równości obywateli i mieszkańców wobec prawa. Konfederacja nie może zatem popierać projektów, które na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, decyzjami władz centralnych, lokalnych, wyodrębniają grupy obywateli, którym to, czy tamto będzie się należało. Podzielam pogląd pana profesora Jacka Bartyzela, stwierdzam, to nie jest już pomoc uchodźcom wojennym. To jest przesiedlenie ludności. Masowe przesiedlenie ludności, dlatego, że tam, gdzie tworzy się zachęty, gdzie otwiera się promocje na przesiedlenie, na migracje, tam wzmaga się popyt i wiemy już, że ten popyt skutkuje już, przepraszam za słowa, reeksportem, transferem uchodźców wojennych z innych krajów, wracających, przybywających z innych krajów, ponieważ, jak wieść już się rozniosła, warunki są preferencyjne i lepsze jak w innych krajach, podobno na południe od nas.”

W dalszej części wystąpienia nawiązał do już wspomnianej zasady”Ordo Caritatis”: „W ubiegłym sezonie przybyło nam całe dodatkowe miasto nędzarzy. 300-400 tysięcy ludzi spadło statystycznie do kategorii – uwaga – niedożywionych, do kategorii tych, którzy nie są w stanie zaspakajać elementarnych potrzeb bytowych. I w tej sytuacji dostęp do lecznictwa, szkolnictwa, mieszkalnictwa, transportu ma być z preferencją dla gości, dla przybyszów.” Raz jeszcze twierdził, że pomagać TAK, ale nie wyłącznie kosztem polskiego podatnika.

Konferencję posumował Tomasz Grabarczyk:
„Szanowni Państw, my oczywiście możemy dzisiaj klapki na oczach, zarzucone przez telewizję Polską albo przez telewizję TVN, czy inne media. I oczywiście możemy funkcjonować w kategorii „wydajemy pieniądze i nie patrzymy, co będzie jutro”. Natomiast jest to, jak wspomniałem wcześnie, droga ku przepaści. Polska nie otrzymuje wsparcia finansowego, takiego jakie otrzymała Turcja – 6 miliardów euro – więc wszelkie programy socjalne, które rząd zamierza sfinansować dla uchodźców z Ukrainy, będą na koszt podatnika. A jeśli każdy, trzeźwo myślący obywatel, który porusza się po ulicach, widzi, jak wyglądają dzisiejsze realia, widzi, jakie problemy mają polscy przedsiębiorcy, to chyba dostrzega, że galopująca inflacja i chaos spowodowany Nowym Ładem, już i tak są wystarczającym powodem do tego, że polska gospodarka zwalnia. A jeśli będziemy dalej kontynuować, a więc dalej generować jeszcze większą politykę rozdawnictwa pieniędzy na koszt polskiego podatnika, na koszt kurczącej się klasy średniej, no to niestety, ale przyspieszymy tę drogę ku przepaści z całą pewnością. I przed tym przestrzega Konfederacja. TAK – dla pomocy, ale dla pomocy z głową i pomocy rozważnie, ponieważ być może, za parę lat, taka polityka doprowadzi do do tego, że to my będziemy potrzebować pomocy. I o to apelujemy. O taką rozwagę i racjonalne myślenie apelujemy.

Sprawdziliśmy.
https://banbye.com/watch/v_G7XA_PZFxqTV

Grzegorz Płaczek z Fundacji Nowe Spektrum i Piotr Szlachtowicz z redakcji wrealu24.pl wybrali się na wizytę w punktach granicznych pomiędzy Ukrainą, a Węgrami i Słowacją. Podane źródło to ich relacja filmowa z tych miejsc.
Polecam bezpośrednie, w miarę możliwości, zapoznanie się z tym reportażem z granic. Znajdziecie w nim również opinie napotkanych tam osób, co znacznie szerzej pozwoli zrozumieć sytuację.
Przedstawiciele służb granicznych, wolontariusze i zwykli obywatele informują o zasadach przyjęcia i pobytu uchodźców w ich krajach oraz zakresie udzielanej pomocy

Medyka/Polska

Przejscie graniczne Zahony/Węgry

Dworzec kolejowy Zahony/Węgry

Przejscie graniczne Zahony/Węgry

Przejście graniczne Vysne Nemecke/Słowacja


Rząd szacuje, że sfinansowanie pomocy obywatelom
Ukrainy, którzy schronią się przed wojną w Polsce,
może wynieść od 1,8 do 3,4 mld złotych.
tosiesamokomentuje.pl

Aleksander Sołżenicyn
„Żyć bez kłamstwa”
„Nie idzie więc o to, by pierwszemu wstąpić na tę drogę, lecz by się przyłączyć do innych.
Lżejsza i krótsza wyda nam się ta droga jeśli wielu nas będzie, jeśli razem na nią wstąpimy.
Będą nas tysiące i rady sobie nie dadzą. Nikomu nie zdołają nic zrobić.
Będą nas dziesiątki tysięcy i nie poznamy naszego kraju.
Jeśli stchórzymy, to przestańmy się skarżyć, że oddychać nam nie dają. Sami sobie nie dajemy.
Jeszcze trochę karku nagniemy, jeszcze trochę poczekamy,
a bracia biolodzy przybliżą moment, gdy myśli nasze będzie można odczytywać i geny podmieniać.
Jeśli tu stchórzymy to nie ma nadziei i dla nas pogarda Puszlina:
„po coż stadom swobowy?”.
Dziedzictwem ich, z wieku na wiek, jarzmo z dzwonkami i bicz.”

Tekst został zaczerpnięty ze strony https://glosobywatelski.tv/konferencja-radom-2022/
Konferencja dotyczyła stanu polskiego rolnictwa.
Koniecznie zapoznajcie się z jej podsumowaniem. To bardzo ważny temat!
Zajmiemy się nim z całą pewnością w kolejnych wydaniach.

Kliknij w przycisk poniżej aby przeczytać o naszej polityce prywatności.